BÜYÜK KAPILAR

Bu kapılar büyük ölçülerde kapı açıklığı olan binalarda kullanılmaktadır. Genellikle tersane, hangar ve maden gibi çevre koşulları bakımından dayanıklılığın önemli olduğu binalarda tercih edilmektedir.

Kapılar kaynak ve bileme kaynaklı kıvılcım ya da kumlama maddelerinin sıçramasına karşı dayanıklıdır. Çift taraflı PVC branda kullanılarak üretilen bu kapılar -35’ den +70 derecelere kadar dayanıklıdır. En çok karşılaşılan ve çalışmaları olumsuz etkileyen çevresel faktör: rüzgâr tüm büyük branda kapılarda sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü bu kategorideki tüm kapılar güçlü rüzgâr yükünü minimize edecek şekilde tasarlanmıştır. Yatay kılavuzlar üzerine gelen rüzgâr yükü, binaya monte edilmiş dikey kolonlara iletilir ve böylece kapı rüzgâr yükünden en az seviyede etkilenmiş olur.  Tesisin maruz kaldığı rüzgâr yüküne uygun tasarımlar yapılarak kapının rüzgâra dayanıklılığı sağlanabilir. 

Hangarlarda da oldukça tercih edilen bu kapılarımızda uçakların geçişini sağlayabilmek için yatay olarak hareket ederek yukarıya katlanan direkler kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu direkler sayesinde yan yana olan büyük kapılar birleşerek çok daha büyük bir açıklık meydana getirir.

Bu özel kapılarda büyüklük neredeyse sınırsızdır; istenilen her ölçüde kapı üretilebilinmektedir. Hızlı ve dayanıklı olan bu kapılar tersane, hangar ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Vinç kapıları gibi tesis ve işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmış gruplarımızda bulunmaktadır. Her türlü kapı ihtiyacınızda çözüm ortağınızız.